Czy wiesz, czego potrzebuje klient neuroatypowy? Sprawdź Raport Domoferta!

  • 2 weeks ago
  • 0

akie są obecne potrzeby klientów? Co wpływa na ich wybory, a co jest dla nich kluczowe przy zakupie nieruchomości? Znamy odpowiedzi! Już czwarty raz badamy, jak różne grupy odbiorców odbierają swoje miejsca zamieszkania. Analizujemy wiek, sytuację życiową, a także wrażliwość na bodźce oraz neuroatypowość. W najnowszym Raporcie Domoferta „Szczęśliwy Dom: Emocje na kwadracie” przedstawiamy cenne dane, które mogą pomóc deweloperom i agentom nieruchomości lepiej zrozumieć potrzeby klientów.

O czym przeczytasz w tym artykule?

  • Pobierz Raport Domoferta „Szczęśliwy Dom” – praktyczne wskazówki dla profesjonalistów
  • Znaczenie neuroatypowych potrzeb na rynku nieruchomości
  • Neuroatypowi klienci: większa wrażliwość na bodźce, choć wszyscy doświadczamy dyskomfortu

Raport Domoferta „Szczęśliwy Dom” – Przewodnik dla Profesjonalistów

Od czterech lat w ramach projektu „Szczęśliwy Dom” analizujemy wpływ środowiska – domu, sąsiedztwa, dzielnicy i miasta – na poziom zadowolenia mieszkańców. Dzięki tym badaniom lepiej rozumiemy, jak zmieniają się preferencje Polaków i co wpływa na ich satysfakcję. Badanie opiera się na wywiadach z ekspertami z różnych dziedzin oraz na tysiącach ankiet, które dają unikalne spojrzenie na to, jak różne czynniki kształtują poczucie szczęścia.


Dlaczego warto uwzględniać neuroatypowe potrzeby klientów?

Według naszych analiz nawet 20% populacji może charakteryzować się neuroatypowością. Co to oznacza w praktyce? Wśród twoich klientów co piąty może mieć inne potrzeby związane z reakcjami na bodźce zewnętrzne. Ale najpierw, czym jest neuroatypowość?

Neuroatypowość to różnorodność reakcji na bodźce. Nasze mózgi odbierają świat nieco inaczej – jedni reagują intensywniej na dźwięki, zapachy czy oświetlenie. Neuroatypowi, w tym osoby z ADHD, autyzmem czy trudnościami w uczeniu się, mogą mieć wyższą wrażliwość na bodźce. Wyróżnienie się na rynku nieruchomości może oznaczać zrozumienie i odpowiedź na te różnorodne potrzeby.


Neuroatypowi klienci: Większa wrażliwość, ale korzyści dla wszystkich

Tworzenie przestrzeni przystosowanych do neuroatypowych potrzeb to nie tylko lepszy komfort dla tej grupy. Przemyślana architektura wnętrz, wygłuszone sypialnie, odpowiednio rozdzielone strefy prywatne i wspólne, jasne i przestronne wnętrza – to wszystko sprzyja dobrostanowi każdego z nas. Raport Domoferta „Szczęśliwy Dom: Emocje na kwadracie” oferuje praktyczne wskazówki, jak dostosować przestrzeń i prezentować nieruchomości, aby zaspokoić potrzeby zarówno neuroatypowych, jak i neurotypowych klientów.


Zajrzyj do Raportu Domoferta – Nowe Wyzwania dla Rynku Nieruchomości

Chcąc jeszcze lepiej zrozumieć, jak zmieniają się oczekiwania na rynku nieruchomości, zapraszamy do zapoznania się z naszymi raportami oraz kanałami social media. Raport Domoferta „Szczęśliwy Dom” stanowi inspirację do rozmów o tym, czym jest szczęśliwy dom i jak tworzyć przestrzenie, które odpowiadają na potrzeby różnych grup klientów. Naszą misją jest nie tylko analiza rynku, ale również edukacja, by jakość życia w naszych przestrzeniach była jak najlepsza.


Przestrzenie przyjazne dla neuroatypowych klientów

Zarówno dla deweloperów, jak i agentów nieruchomości kluczowe jest, by przestrzeń odpowiadała potrzebom współczesnych klientów. Przemyślane projekty, uwzględniające różnorodne potrzeby – od dźwiękoszczelnych pomieszczeń po duże okna i jasne kolory – tworzą domy, które sprzyjają życiu wszystkich. Neuroróżnorodność to nie tylko trend, ale szansa na lepsze zrozumienie rynku i budowanie przestrzeni, w których każdy poczuje się komfortowo.

Join The Discussion

Compare listings

Compare